vadikoru 728x90
17 Aralık 2017 Pazar
Anasayfa > Yazarlar > Kıvılcım Kalay > 21 Sene Kadar
Kıvılcım Kalay

21 Sene Kadar

20.07.2017 20:23:28 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Kıvılcım Kalay
-- Canımın çok yanacağını bile bile 21 yıl öncesine gitmek için bir yolculuğa çıktım bugün. Lise yıllarımdaki beni aramak için ?

Okulu asarak gittiğimiz o bilardo salonunu aradım ? Seni bulabilmek için?
?
Sanki orada o bilardo salonunu görseydim paramparça olmuş hayatımı kurtarabilecektim. Sanki başa dönebilecek, çocukluğumun masumiyetine tutunabilecektim. Sen kapının önünde duruyor olacaktın. Ben gülümseyecektim.

Lise formamla gittiğim yerde bugün iş kıyafetimleydim. Lakin o yıllardaki kadar çocuk, o yıllardaki kadar hayallerin gerçekleşebileceğine inanacak haldeydim.

Köşeyi döndüğümde gerçeklerle yüzyüze geldim. Temeline çocukluğumun gömüldüğü, umutlarımın gömüldüğü binalar yanan ışıklarıyla alay etti benimle. O binalar olmasaydı seni bulabilecektim emindim. Sen orada duracaktın, henüz evlenmemiş olacaktın.

Rüzgar saçlarımı dağıttı, aslında hayallerimi ? Istakalar kalbime vurdu. Zaman yıllar öncesini buldu. Bana gülümsedin, şark köşesini gösterdin. Lakin herkes evindeydi ben yalnızdım, tek başıma oturup ağladım.

Taksiciye "Gidelim" dedim. " Arkadaşım gitmiş, ben geç kalmışım."

"21 sene kadar ? "

Kıvılcım Kalay

Etiketler : kivilcim kalay
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.